Lilje – et tidløst valg for generasjoner
Noen ting går aldri av moten. Sølvbestikk i mønsteret Lilje er et godt eksempel på nettopp det. Med sine elegante detaljer og klassiske uttrykk har Lilje i mange år vært et naturlig innslag på norske middagsbord, både til hverdag og ved store anledninger.
Lilje ble designet av Trygve Eriksen i 1939. Mønsteret kjennetegnes av myke, elegante former inspirert av liljeblomsten.
Det er noe helt spesielt med ekte sølvbestikk. Tyngden i hånden, glansen i borddekkingen og historien som følger hvert enkelt bestikk gjør det til mer enn bare bruksgjenstander. Noen arver en samling i Lilje, mens andre bygger sin egen samling over tid. Nettopp derfor er etterspørselen etter sølvbestikk i dette mønsteret fortsatt stor.
Hos Kistebunn finner du et bredt utvalg av sølvbestikk i Lilje. Enten du ønsker å supplere det du allerede har, finne en gave med varig verdi eller starte din egen samling, er Lilje et sikkert valg som kombinerer tradisjon, kvalitet og tidløs design.
Utforsk utvalget av Lilje og annet sølvbestikk hos oss, og oppdag hvorfor ekte sølv fortsatt har en naturlig plass i norske hjem.

